Відкрита розмова

Хотілось би дізнатися думку моїх відвідувачів про сучасну освіту. Якою вона повинна бути? Для учнів: чи доцільне скорочення кількості предметів на ЗНО?

4 коментарі:

  1. Сучасний стан системи освіти в Україні,способи її реформування

    На мою думку, необхідно змінити процес вивчення предметів, зробити його більш невимушеним, легким для сприйняття, використовуючи для цього різні психологічні прийоми та педагогічні методики ведення занять. Школи мають тісно співпрацювати з дошкільними закладами, адже саме з них починається процес свідомого становлення та формування дитини як особистості, яка займає певне місце у колективі. Для учнів молодшої школи заняття мають проводитися в ігровій формі, підготовлюючи дитину для засвоєння матеріалу. Для школярів другого ступеню було б доцільним створити експериментальні класи з індивідуально-колективним розкладом занять та окремим предметним листком для кожного учня. Сенс такого експерименту в нашій країні полягав би у вивченні декількох загальнообов’язкових предметів для всіх учнів певного віку, але основна маса знань здобувалася б школярами згідно з власними вподобаннями і планами щодо майбутньої професійної діяльності. http://katheline.tumblr.com/post/261928200


    Повністю згодна з викладеним матеріалом в даній статті.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Згодна, що школи повинні співпрацювати з дошкільними закладами. І про це давно ведеться розмова, але далі балачок не йде. Потрібна міцна матеріальна база, щоб освіту змінити докорінно або довгі і довгі роки праці вчителів.

      Видалити
  2. На мій погляд, скорочення предметів ЗНО завдає моральної та матеріальної шкоди тим учням, котрі розпочали підготовку за предметами, які Міністерство освіти вирішило "люструвати". Я -абітурієнт 2015 року, тому мені це питання є досить знайоме. Ще з літа я розпочала підготовку до ЗНО із всесвітньої історії. Були витрачені кошти на придбання необхідних підручників для підготовки до ЗНО, використана велика кількість часу та сил. Таких абітурієнтів, як я - тисячі. Про такі зміни влада повинна попереджувати заздалегіть, щоб потім не було проблем. Але якщо ви постраждали від цього закону - не засмучуйтесь: зайвих знань ніколи не буває і все - таки в житті вони вам знадобляться!

    ВідповістиВидалити
  3. Головне завдання сучасної освіти - не просто дати учневі фундаментальні знання, а забезпечити для нього всі необхідні умови для подальшої соціальної адаптації, розвинути схильність до самоосвіти. Але де ці умови????? Наша системи освіти змінюється так часто і так швидко, що наші діти не встигають адаптуватися, а від того не мають міцних знань, які необхідні сучасному ритму життя. А щодо предметів з ЗНО, то я вважаю, що це робити недоцільно, адже обмежуються можливості дітей, які будуть вступати до ВНЗ. Взагалі, поживемо - побачимо. Результати змін не можна передбачити заздалегідь!

    ВідповістиВидалити